”Uz pirmo mēģinājumu ierados, smaržodams pēc vakardienas ballītes.” Kā ”X Faktors” apgrieza kājām gaisā Reiņa Liepas dzīvi

‘’X Faktora’’ pusfinālists Reinis Liepa 5. decembra pēcpusdienā, ieradies uz interviju Skaties.lv, sāk ar atvainošanos – pusfināla priekšvakarā viņš pirmo reizi sešu gadu laikā saķēris kārtīgu vīrusu. Baidoties aplipināt un no tā, ka domas neizdosies salikt kopā. Tomēr mēs kopā ar Reini vienojamies, ka saslimšana pusfināla priekšvakarā ir laba zīme, jo dzīvē taču viss ir balansā un nepatīkamiem pārsteigumiem seko patīkamas virsotnes, vai ne tā?

Sirsnīgā sarunā ar Skaties.lv ‘’X Faktora’’ “melnais zirdziņš’’ atklāti pastāsta par savas dzīves bohēmisko posmu, dēla piedzimšanu un cīņu par ģimenes un mūziķa karjeras apvienošanu.

Arī par to, kā uz pirmo ‘’X Faktora’’ mēģinājumu ieradies, smaržojot pēc iepriekšējā naktī izdzertā alkohola, un kauns Reiņa Sējāna priekšā viņam atvēris acis un kalpojis kā pēdējais grūdiens jaunas dzīves sākumam. Un šis, kā Reinis jau tagad var apsolīt faniem, ir tikai viņa karjeras lielais starta šāviens.

Jau pēc divām dienām ‘’X Faktora’’ pusfināls, un tu esi četriniekā. Būsim godīgi – tu esi vienīgais no pusfinālistiem, kura nokļūšana tik tālu ir pārsteigums. Tu stāvēji uz strīpas jau pirmajā tiešraidē.

Ja godīgi, pašā sākumā, pirms pirmās tiešraides, es biju ļoti pārliecināts par sevi. Nekad vēl nebiju dziedājis tiešraidē, bet likās – nu tik es iešu un varēšu.

Pirmā tiešraide un uzreiz glābējdziesma. Tas mani sapurināja. Pateicu sev, ka esmu sācis nepareizi – ka ir jātiek līdz vidum. Un tik tikko man atnāca apjausma – tūlīt pusfināls, esmu nonācis tik tālu!

Bet, manuprāt, tas ir interesanti, ka skatītāji varējuši vērot manu izaugsmi.

Jā, tu sāki ļoti nepārliecinoši. Atceros video pirms pirmās tiešraides – tavs mentors Reinis Sējāns tevi toreiz ļoti kritizēja par tavu attieksmi. Skatoties radās sajūta, ka tu tajā visā galīgi neiederies un nesaproti, uz kurieni esi atnācis.

Jā, toreiz vēl nebiju sapratis lietas nopietnību. Tas bija pirmais mēģinājums, es biju ierāvies savā ielu muzikanta dzīvē, likās, kas tad tur – aiziešu, nodziedāšu.

Tieši iepriekšējā dienā Vecrīgā karaoke bārā man bija koncerts. Nemelošu – mēs tur atpūtāmies pēc pilnas programmas. Kā saka, dzērieni un man vēl tā apziņa, – rīt ‘’X Faktora’’ mēģinājums, cik stilīgi, iešu pa taisno no ballītes, tāda bohēma!

Un es aizeju uz to mēģinājumu, tur ir kameras, var dzirdēt katru skaņu, ko es dziedu. Man tieši blakus stāv mans mentors Reinis Sējāns, bet es… Smaržoju pēc vakardienas ballītes.

Tas man baigi ‘’uzdeva pa nerviem’’. Sapratu, ka es izkritīšu, tas man deva tādu nedrošību! Glābējdziesma un tā nedrošība man ‘’uzšāva’’, lika paskatīties uz visu citādi.

Arī šovā tu šo vairākkārt esi uzsvēris – ka ‘’X Faktors’’ licis uz dzīvi paskatīties citādāk, negriboties dzīvot, kā iepriekš. Skatītājam no malas, to dzirdot un redzot tavu tēlu, rodas iespaids, ka pirms šova tava dzīve bijusi viena vienīga ballīte. Kā tur īsti ir, kā dzīvoji pirms ‘’X faktora’’?

Nav jau gluži tā, ka ielu muzikanta dzīve ir viena liela bohēma – patiesībā tas ir vēl lielāks darbs, kas ne katram pa spēkam.

Parasti sāku desmitos no rīta. Ja veicas – ap divpadsmitiem jau var iet prom, ja ne – tad spēlē līdz četriem.

Daudz kur Vecrīgā dzen prom, citur aicina bāros iedzert. Nav viegli un nav baigā bohēma, īpaši, ja dziedi bez pastiprinātāja. Tas ir darbs ar ēku akustiku. Un, ja sanāk dziedāt četras dienas pa četrām stundām, tā balss vairs nav tāda, kā gribētos.

Un, ja gribas nopelnīt, ļoti jāpiedomā pie repertuāra un tā, lai katra dziesma uzrunātu. Jo tas nav koncerts. Uz ielas tev ir jāmēģina ‘’paķert’’ katru garāmgājēju. (Lai turpinātu lasīt šo rakstu, zemāk spied pogu ‘Uzzināt vairāk’ vai arī pogu “Atvērt”!)