Katrai jaunajai māmiņai Somijā valdība piešķir šādu kārbu. Ieskaties, kas tajā iekšā!

Katra māmiņa zina, ka bērna kopšana pirmā dzīvības gada laikā nav tas vieglākais darbs. Vecāki vai krīt no kājām, cenšoties nodrošināt mazajam cilvēciņam pastāvīgu aprūpi. Bez tam, arī izdevumi mazā apgādei grauž lielu robu ģimenes budžetā. Daudzu valstu valdības, saprotot, kāds slogs uzgulst uz vecāku pleciem, cenšas tiem palīdzēt.

No valstīm, kur šāda prakse ir jau labi ieveidota, bieži vien tiek minēta Somija. Šeit nu jau 75 gadus darbojas pasaulē visiem pazīstamā „bērnu kārbu” programma. Tā cilvēki sauc krietni apjomīgo bērnam nepieciešamo lietu komplektu, ko valsts dāvina katrai jaunajai māmiņai!

Sievietei ir iespēja izvēlēties: vai nu kārba, vai arī 150 eiro naudā. Vairākums uzreiz izvēlas, kārbu, jo tās saturs maksā krietni vairāk par piedāvāto naudas summu.

Pēc vietējo cilvēku teiktā, naudu izvēlas tikai tās mātes, kurām dzimst otrais vai trešais bērns un kuras ir saglabājušas lielāko daļu no iepriekšējo bērnu dāvanu kārbām.

„Bērnu kārbu” tradīcija aizsākās 1938. gadā, kad Somija  bija ļoti nabadzīga, un bērnu mirstības līmenis bija ļoti augsts. Tad šis palīdzības veids jaunajām mātēm kļuva par labu smagās problēmas risinājumu.

Sākotnēji šīs kārbas bija paredzētas tikai trūcīgajām ģimenēm, bet, sākot ar 1949. gadu, to var saņemt katra somu māmiņa. Lai to saņemtu, ir tikai jāstājas ārsta uzskaitē pirmo četru grūtniecības mēnešu laikā.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!