Par dubultslepkavību attaisnotais: „Neesmu priecīgs. Cilvēki taču miruši”

Kuldīgas tiesa attaisnojusi divus vīriešus, kuri tika apsūdzēti pirms teju desmit gadiem veiktā dubultslepkavībā Ēdoles pagasta „Ābeļkrogā”. (Foto: Gatis Dieziņš/LETA)

Gan prokuratūra, gan arī paši par dubultslepkavību attaisnotie ir izbrīnīti par Kuldīgas rajona tiesas 5. augusta spriedumu – attaisnot padurnieku Aigaru Jēkabsonu un agrāko ēdolnieku Nauri Ratnieku par teju pirms desmit gadiem – 2009. gada decembrī – veikto dubultslepkavību Ēdoles pagasta „Ābeļkrogā”. Prokurors, kurš ir pārliecināts par abu vainu, bija cerējis, ka viņiem tiks piespriests mūža ieslodzījums. Tā vietā apsūdzētie tika pilnībā attaisnoti.

Kurzemes rajona tiesa augusta pilnībā attaisnojusi tagad 56 gadus veco Aigaru Jēkabsonu un 44 gadus veco Nauri Ratnieku par pirms teju desmit gadiem veikto dubultslepkavību Ēdoles „Ābeļkrogā”, kur tika nošauti 57 gadus vecais Harijs Austers un viņa 82 gadus vecā māte Zelma Voiceha. Spriedums ir visnotaļ dīvains, jo pie apsūdzētajiem atrada gan slepkavības ieroci, gan viņi arī detalizēti aprakstīja slepkavības apstākļus, protams, katrs savā interpretācijā – noziegumā vainojot viens otru. Pie tam pie Jēkabsona tika atrasts arī slepkavības ierocis – pistole, bet Ratnieks likumsargiem Padures mežā uzrādīja vietu, kur aprakti nogalinātie, 600 metrus no Jēkabsona dzīvesvietas.

Slepkavībā apsūdzētais apmulst par attaisnojošo spriedumu

Prokurors Juris Siders bija pārliecināts, ka tiesa apsūdzētajiem piespriedīs mūža ieslodzījumu, bet tā vietā viņus attaisnoja. Te gan nav teikts, ka šis spriedums ir akmenī iecirsts, jo tiesnese Daina Alksne gatavojot arī blakuslēmumu par paviršo krimināllietas izmeklēšanu un amatpersonu pārkāpumiem. Pēc pilnā spieduma saņemšanas prokurors nolēmis iesniegt apelācijas protestu. (Zemāk spied ‘Uzzināt vairāk’!)