Kiš miš

Atklāj vēl ko nezināmu par latviešu mūzikas grupas “Dakotas” solista nāvi; neviens to negaidīja

Neraugoties uz tuvojošos divu gadu Zariņa nāves gadadienu, viņa dzīvesbiedre Karmena atzīst, ka sēru process joprojām ir grūts, ņemot vērā ka pāris kopā ir pavadījis 45 gadus. Tas ir smagi. Emocionāli ļoti grūti.

Pārdomājot vīra nāves apstākļus, viņa atceras, ka Edvīns bija miris vien 20 minūšu laikā. Tas notika ļoti ātri un neviens neko tādu nebij paredzējis.

“Mēs bieži kopā klausījāmies kantrī mūziku. Tas bija arī tajā liktenīgajā vakarā. Atceros, mēs kā vienmēr klausījāmies kādu ārzemju kantrī dziesmu. Edvīns man dziļi ieskatījās acīs un pēkšņi aizmiga.

Tobrīd es nesapratu, ka viņš domās no manis atvadās uz visiem laikiem. Es pat nenojautu, ka viņš ir nomiris,” Karmena atcerējās pēdējās minūtes kopā.

Viņa piebilst, ka viņas mīlošais vīrs sabruka pandēmijas laikā, kad kultūras dzīve bija apstājusies. Diemžēl tad mūziķis sāka ‘izdegt” emocionāli. Atgādināsim, ka mūziķim bija sirdstrieka.

Emocionālā depresija ir sarežģīta un individuāli pieredzēta problēma, un ir svarīgi saprast, ka katra situācija ir unikāla. Tomēr šeit ir daži vispārīgi ieteikumi, kas var palīdzēt tikt pāri emocionālai depresijai:

Sazinieties ar profesionāli: Sazinieties ar veselības aprūpes speciālistu, piemēram, ārstu vai psihoterapeitu. Viņi var sniegt atbalstu, izpratni un ieteikumus, kā risināt jūsu emocionālo stāvokli.

Runājiet ar draugiem un ģimeni: Dalieties ar saviem tuvākajiem par to, kā jūtaties. Atvērt sarunu var palīdzēt sajust atbalstu un izpratni no apkārtējiem cilvēkiem.

Aktivitātes, kas dod prieku: Nodarbojieties ar aktivitātēm, kas jums sagādā prieku un baudu. Tas var būt māksla, sporta nodarbības, pastaigas dabā vai citi hobiji.

Fiziskā aktivitāte: Regulāra fiziskā aktivitāte var uzlabot garastāvokli un palīdzēt samazināt depresijas simptomus. Pat neliels pastaigāšanās vai vieglas vingrošanas nodarbības var būt noderīgas.

Avots