Kiš miš

Atklāts kā radusies katra horoskopa zīme!

Svari

Seno grieķu astronomi Eidokss un Hiparhs min tikai 11 zodiaka zīmes, jo viņi liek Skorpionam pildīt divas lomas, aizņemt gan 7., gan 8. vietu uz Saules ceļa. Tikai daudz vēlāk romiešu enciklopēdists Varrons min Svarus kā 7. zīmi. Šai zīmei nav mitoloģiskas cilmes, bet tā tikai vienkārši simbolizē septembra ekvinokciju, kad dienas un nakts svaru kausi nostājas vienā līmenī.

Senajā Divupē Svaru zīmes attēls vēl joprojām nav atrasts, seno ķīniešu zodiakā arī nav Svaru. Mūsu ēras gadsimtos neskaidrības pastāvēja vēl ilgu laiku, līdz tika atrasts kompromiss, kad abas zīmes tika apvienotas Skorpionā, kas tur savās spīlēs Svarus. Šobrīd, kā zināms, Svari tomēr ieņem atsevišķu vietu zodiaka aplī.

Skorpions

Sākotnēji Skorpions aizņēmis divas vietas uz Saules ceļa ekliptikas – savu un Svaru zīmes vietu. Senie grieķi Skorpionu izskaidroja ar savu teiku par lielo mednieku Orionu, kas kādreiz pārgalvīgi lielījies, ka izmedīs visus zvēru sargātājas Artemīdas mīluļus. Dieviete sadusmojusies un sūtījusi indīgo skorpionu, kas medniekam iedzēlis kājā. Artemīda par to uzcēlusi skorpionu debesīs kā zvaigznāju. Seno šumeru zodiaka ciklā skorpions atainoja teiksmainā varoņa Gilgameša cīņu ar puscilvēkiem, pusskorpioniem, kas apsargāja saullēkta un saulrieta vārtus. Kādā no vecākajiem seno ēģiptiešu zodiaka variantiem skorpions aizstāts ar čūsku, bet Denderas tempļa variantā redzams skorpions. Hieroglifs, kuru lieto, lai apzīmētu Skorpiona zīmi, atrodams manuskriptos, sākot ar mūsu ēras 10. gadsimtu.

Par pārējām zodiaka zīmēm lasiet nākamajās lappusēs!