Dabas zīmju vērotājs prognozē kāds laiks būs uz Lieldienām un uz aprīļa sākumu. Izskan pat ļoti neticama prognoze par kuru daudzi iedzīvotāji ļoti priecājās.
Aprīļa ūdens, kā mīloša māte, modina zemi no ziemas miega, bet ziedi, drosmīgi un spēcīgi, izkausē pat pēdējo sniegu. Lai gan mēnesis var sākties sniegotā segā, tas beidzas jau zaļā lapotnē tērpts.
Silts aprīļa lietus ir kā svētība, kas dod auglību zemei un augiem. Ja aprīlis ir bagāts ar ūdeni, tad Miķeļos varēsim baudīt bagātīgu miežu ražu un, līdz ar to, alu. Turklāt, slapjš aprīlis sola sausu jūniju.
Pērkons aprīlī vēsta par siltu vasaru un bagātīgu riekstu ražu. Vējains aprīlis gan var liecināt par sniegainiem nākamajiem Ziemassvētkiem.
Tādi ir aprīļa ticējumi – gudrība, kas paaudžu paaudzēm nodota tālāk, lai palīdzētu mums labāk izprast dabas ritmu un prognozēt nākamo gadalaiku dāsnumu.
Zaļā ceturtdiena un Lielā piektdiena: un 7. aprīlis – dienas, kad jārespektē daba un jāatturas no koku ciršanas. Laiks un dabas zīmes šajās dienās vēsta par gaidāmo ražu un gadalaiku norisi.
Vecā Pavasara Māra un Lielā piektdiena: 7.aprīlis – diena, kas saistīta ar pavasara atnākšanu un auglības vēlējumiem.
Ja uz jumtiem vēl sniegs, tas var saglabāties līdz Jegoram (6. maijam).
Labvēlīgs laiks dziedinošu augu vākšanai un ārstniecības līdzekļu gatavošanai. Aprīļa zīmes un ticējumi ir kā krāsains kaleidoskops, kas ļauj ielūkoties dabas ritmā un gūt gudrību no senatnes paaudzēm.
Kāda prognoze gaidāma uz Lieldienām?
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā