Kiš miš

Jauns Covid-19 vilnis. Uga Dumpis skaidro vai gaidāms lokdauns un valsts līmeņa ierobežojumi

Kā vēsta portāls 1188.lv, nākamo Covid-19 izplatības vilni Latvijā var gaidīt pēc pāris mēnešiem, šorīt LTV “Rīta panorāmā” prognozēja infektologs Uga Dumpis.

Dumpis atzīmēja, ka pēdējās trīs nedēļas Covid-19 izplatība Latvijā bijusi ļoti plaša, un pēdējās dienās tā varbūt pat mazinās. Joprojām dominē Covid-19 omikrona variants, kas esot salīdzinoši laba ziņa, jo šo variantu cilvēki pārslimo vieglāk.

Slimnīcās Covid-19 dēļ pamatā nonāk gados vecāki cilvēki un pacienti ar pazeminātu imunitāti. Tāpēc Dumpis atkārtoti mudināja riska grupu cilvēkus vakcinēties pret Covod-19, vienlaikus ar nožēlu konstatējot, ka vakcinācijas jomā Latvijā rādītāji ir ļoti slikti.

Mediķis uzsvēra, ka, neraugoties uz Covid-19 izplatības rādītājiem, atgriešanās pie kādiem valsts līmeņa ierobežojumiem sabiedrībai nav gaidāma.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka novembra otrajā nedēļā Latvijā turpinājās Covid-19 gadījumu skaita pieaugums, laboratoriski apstiprināti 209 Covid-19 gadījumi, savukārt nedēļu iepriekš – 183 gadījumi. No 505 pacientiem, kuri slimnīcās testēti uz SARS-CoV-2 klātbūtni, 95 tika apstiprināta Covid-19 infekcija, savukārt nedēļu iepriekš Covid-19 infekcija tika apstiprināta 76 cilvēkiem.

Nedēļas laikā bija stacionēti 217 Covid-19 pacienti, līdz ar ko iepriekšējo nedēļu pieauguma tendence saglabājusies, tomēr šis pieaugums nebija tik straujš kā iepriekšējās divās nedēļās, kas var norādīt uz epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos. Spriežot pēc hospitalizēto Covid-19 pacientu skaita, ir sasniegts iepriekšējās epidēmijas sezonas līmenis, kad 2023.gada janvārī – aprīlī vidēji bija stacionēti 153 Covid-19 pacienti nedēļā.

Iepriekšējā nedēļā smagā stāvoklī stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieauga no vidēji diviem gadījumiem nedēļā līdz deviņiem gadījumiem. Reģistrēti 11 Covid-19 pacientu nāves gadījumi vecuma grupā 60 gadi un vecāki, no kuriem vismaz sešiem pacientiem Covid-19 bija pamata diagnoze.

Avots