Ķīna
Ķīnas provincē Guandun krāpnieki riskē pazaudēt ne tikai savu īpašumu, bet arī nonākt cietumā. Neuzticīgajiem laulātajiem draud divu gadu brīvībass atņemšana un konfiskācija vienai pusei no īpašuma. Sods tiek attiecināts gan uz vīriešiem, gan uz sievietēm. Bet pats interesantākais ir tas, ka starp vietējiem iedzīvotājiem ir parādījušies brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt policijai sekot līdzi morālei. Kā likums, tās ir piekrāptās sievas.
Starp citu, nav nekāds pārsteigums, ka par krāpšanu var ielikt cietumā. Piemēram, Itālijā un Francijā kriminālatbildību par krāpšanu atcēla tikai 1975. gadā, bet Brazīlijā – 2005. gadā, bet Meksikā – 2011. gadā.
Vjetnama
2013. gada novembrī Vjetnamas valdība izdeva rīkojumu, kas paredz sodu par krāpšanu. Paredzētais sods ir no 1 miljona līdz 3 miljons vjetnamas dongu vērtībā ( aptuveni $45–145). Tādā veidā vietējā vara nolēma ķerties klāt iedzīvotāju morāles normu attīrīšanai. Un viss tāpēc, ka Internetā parādījās ļoti daudz blogeru ziņojumi par to, ka Vjetnamā uzradusies jauna dienestu romānu mode. “Augstu stāvošie ierēdņi un super bagātie cilvēki saņem skaistuma karalienes un modeles, bet zemāka ranga ierēdņi iztiek ar prostitūtām. Kāds pat pieņem viņas darbā kā sekretāres” – BBC sižetā citēja kāda Facebook lietotāja ierakstu. Pats par sevi, ka gandrīz visiem šiem ierēdņiem ir likumīgas sievas. Tagad Vjetnamas vīriem nekas cits neatliek, kā ieviest jaunu modi palikt uzticīgiem.
Mali
Viena no Mali ciltīm, dogoni, krāpšanu uzskata par pilnīgi normālu rīcību. Bet tikai tad, ja netiek iejaukti vīra puses radi. Šeit pastāv stingrs tabu: nekādu saistīšanos ar laulātā radiniekiem. Ja sieva ieskatījusies, piemēram, vīra brālī un par krāpšanu uzzinās kāds no cilts, tad bēda – mīlnieks tiks uz visiem laikiem padzīts no saimes. Tieši tāpēc dogoni cenšas pat neskatīties savu radinieku sievu virzienā.