Kapsētas apmeklējums ir svarīga mūsu kultūras un tradīciju sastāvdaļa, kuras nolūks ir godināt tuvinieku piemiņu un stiprināt saikni ar priekštečiem. Šajā rakstā pavēstīsim, kāpēc uz kapsētu nevajadzētu doties pēcpusdienā.
Kad ieteicams doties uz kapsētu
Trešā, devītā, četrdesmitā diena pēc nāves ir piemērots laiks, lai apmeklētu mirušo. Tieši šajās dienās aizgājēja dvēsele vēl staigā pa zemi un atvadās no dārgiem cilvēkiem un vietām.
Mirušo nedrīkst aizmirst. Viņa kapu vēlams apmeklēt katru gadu nāves gadadienā. Savukārt Trīsvienības diena, ko ticīgie atzīmē nākamajā svētdienā pēc Vasarsvētkiem, ir ideāla diena kapsētas apmeklēšanai, kā arī žēlastības dāvanu pasniegšanai.
Katru gadu kapos notiek mirušo piemiņas dienas, kad vēlams apmeklēt tuvinieku, radinieku, draugu un paziņu apbedījumus un paust viņiem savu cieņu.
Priekšpēdējā sestdienā pirms Lielā gavēņa. Ja tomēr šajā dienā nav iespējams apciemot tuvinieku kapsētā, noteikti apmeklē kapu gavēņa 2., 3. un 4. sestdienā.
Labākais dienas laiks kapsētas apmeklēšanai
No rīta saskaņā ar ticīgo uzskatiem Dievs ļauj dvēselēm nonākt uz Zemes, lai tās redzētu savus dzīvos tuviniekus. Mirušie var doties uz savām iecienītākajām vietām, vērot radus un draugus. Ja atnāksi uz kapsētu no rīta, varēsi sajust mīļotā cilvēka klātbūtni un parādīt viņam savas rūpes. Ir nepieciešams atcerēties mirušo, nolasīt lūgšanu par dvēseles atpūtu un sakopt kapu kopiņu.
Priekšpusdienā nav aizliegts apmeklēt tuvinieku kapus. Līdz pulksten 12 vari darīt to droši.
Savukārt pēc pusdienām un vakarā kapsētu nevajadzētu apmeklēt, jo šādi tu vari iztraucēt mirušo dvēseles.
Nakts ir spēcīgas enerģijas apmaiņas laiks starp mirušajiem un dzīvajiem, viņpasauli un mūsu pasauli. Priesteri un ezotēriķi ir vienādās domās – viņi uzskata, ka naktīs ir stingri aizliegts doties uz kapsētu, jo pretējā gadījumā mirušie var kaitēt dzīvajiem.
Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un sestdienās uz kapsētu vislabāk doties līdz plkst.12.
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā