Seriāla “Ugunsgrēks” aktieris un izcilais mākslinieks devies mūžībā pavisam pāragri, viņam bija tikai 55 gadi. Šis negaidītais notikums ir radījis milzīgu tukšumu un zaudējumu Latvijas kultūras un izklaides nozarē.
Viņa aiziešana ir atstājusi sēru un sāpes ne tikai viņa tuviniekiem un draugiem, bet arī visai sabiedrībai, kas baudīja viņa talantīgo izrādēm un māksliniecisko ieguldījumu Latvijas kultūras bagātībā. Viņa mantojums un atstātais iespaidu klāsts turpinās dzīvot caur viņa darbiem, kas paliks kā nenovērtējama vērtība Latvijas kultūras mantojumā.
Cilvēka aiziešana ir viens no dziļākajiem un mūžīgākajiem noslēpumiem, ar ko cilvēce ir saskārusies kopš laika sākuma. Dažādās kultūrās un rel**iskajās tradīcijās ir dažādi uzskati par to, kas notiek, kad cilvēks dodas mūžībā.
Rel**skās un spi***uālās tradīcijās parasti pastāv uzskats par cilvēka dvēseles pāreju uz citu realitāti vai dzīves formu pēc aiziešanas. Piemēram, kristietībā ticīgie uzskata, ka pēc aiziešanas cilvēka dvēsele dodas uz debesīm, purgatoriju vai elli atkarībā no viņa dzīves darbiem un ticības. Dažās austrumu filozofijās, piemēram, hinduisma un budisma, tiek uzskatīts, ka cilvēka dvēsele pāriet uz citu dzīves formu pēc aiziešanas , atkarībā no tās karmas un pieredzes.
Sec**rizētās sabiedrībās vai ateistiskajā domāšanā aiziešanā tiek uztverta kā beigu punkts cilvēka eksistencei, un nav ticības pārejai uz citu dzīves formu vai pārdzimšanai.
Katram cilvēkam var būt savs personīgais uzskats vai filozofija par to, kas notiek pēc aiziešanas , un daudzi meklē atbildes šajos jautājumos caur rel**skajām, filozofiskajām vai zinātniskajām perspektīvām. Galu galā, šis jautājums paliek atvērts un individuāls atkarībā no cilvēka ticības, pārliecības un personīgajām pārliecībām.
Atgriežoties pie skumjās vēsts…
Ar dziļu sēru sirdīs stāstām par Daugavpils teātra milzīgo zaudējumu – mūžībā devies aktieris un režisors Ivars Lūsis. Viņa aiziešana atstāj milzīgu tukšumu ne tikai teātra skatuves priekšplānā, bet arī mūsu sirdīs, jo viņš bija ne tikai izcils mākslinieks, bet arī cienīts draugs un iedvesmas avots daudziem.
Ivars Lūsis bija teātra ģēnija balsis, kurš kopš savas aktīvās sadarbības sākuma ar Daugavpils teātri veidoja un piepildīja skatuves ar dzīvību, emocijām un dziļumu. Viņa desmit gadu garā kopdarba laikā ar teātra kolektīvu viņš izcēlās ar savu radošo spēju un darbošanos mākslai. Pirms diviem gadiem Ivars oficiāli pievienojās teātra saimei, sniedzot tai savu talantu un dedzību. Viņš ne tikai spēlēja savas lomas ar neaprakstāmu dzīvības spēku un precizitāti, bet arī radīja režisoru darbus, kas paliks kā neatņemama daļa no Daugavpils teātra mantojuma.
Ivara Lūša atstātā mantojuma daļiņa iekļaus ne tikai viņa izcilos uzvedumus teātra skatuvē, bet arī viņa neaizmirstamo piedalīšanos dažādos televīzijas projektos. Viņa tēlojums Daugavpils teātra ģimenes drāmā “Īpaša suga” un komēdijā “Sniega gūstā”, kas tik izcili prezentētas šajā ziemas sezonā, paliks ilgstošās atmiņās kā brīnumains māksliniecisks ieguldījums.
TV skatītāji vislabāk Ivaru Lūsi atcerēsies kā zirgu puisi Krisu populārajā seriālā “UgunsGrēks”, kur viņš spēlēja savu lomu ar lielu aizrautību un talantu. Interesanti, ka šajā lomā viņš nonāca nejauši, pārcēlies uz Rīgu, pēc tam, kad atstāja Liepājas teātra direktora amatu un bija bez darba. Tās bija nejaušības un likteņa gaitas, kas atveda viņu uz šo aizraujošo un daudz runāto lomu, kurā viņš sasniedza lielus panākumus un ieguva plašu atpazīstamību.
Viņa aiziešana ir neatgūstams zaudējums, un mūsu līdzjūtība un atmiņas paliek kopā ar viņa ģimeni, draugiem un kolēģiem šajā grūtajā laikā. Ivaram Lūsim pieder vieta ne tikai teātra un ekrāna pasaulē, bet arī sirdīs un atmiņās visiem tiem, kas mīlēja un cienīja viņa darbus un personību. Viņa māksla un atmiņas turpinās dzīvot mūsos un viņa mantojums turpinās ietekmēt un iedvesmot nākamās paaudzes.