Kiš miš

Latviju satricina skumja sēru vēsts…

Grupa “Līvi” vēlas paust visdziļāko līdzjūtību Raimonda Gabaliņa ģimenei un draugiem. Raimonds bija ne tikai izcils tēlnieks, bet arī brīnišķīgs mūziķis, kas savā laikā pildīja Līvi grupas bundzinieka amatu. Viņa aiziešana ir liela zaudējums mākslas un mūzikas pasaulei. Mūsu domas ir ar viņa tuviniekiem šajā grūtajā laikā.

Grupa “Līvi” stingri uzsvēra: “Viņa mākslas un mūzikas ieguldījums paliks mūsu sirdīs un atmiņās uz mūžu.”

Pirms nedēļas, 2. maijā, mūžībā aizgāja tēlnieks, gleznotājs un izcilais pedagogs Raimonds Gabaliņš, paziņoja Latvijas Mākslinieku Savienības prezidents Igors Dobičins. Viņa mākslas darbi un muzikālā mantojums jau tagad ir kļuvuši par neatņemamu daļu no Latvijas kultūras dzīves un tiks lepni turpināti nesēti caur paaudzēm. Mūsu līdzjūtība un atbalsts ir ar Raimonda ģimeni un tuviniekiem šajā sāpīgajā laikā.

Gabaliņš bija aktīvs vairākās vizuālās mākslas disciplīnās, dizainā un mūzikā, kurās viņš izpelnījās atzinību un zināšanas, mācoties gan pašizglītības ceļā, gan pie pieredzējušiem profesionāļiem. Viņš bija talantīgs mākslinieks, kam bija dota unikāla spēja iemācīties un pilnveidoties katra no šīm jomām, nododot tās tālāk ar radošumu un dziļu izpratni.

Gabaliņš bija izcilais gleznotājs, tēlnieks, dizainers, arhitekts, kā arī talantīgs džeza un estrādes mūziķis, kurš spēja savienot dažādas mākslas sfēras. Viņš ne tikai vadīja Liepājas mākslinieku kopu, bet arī rīkoja daudzus plenērus un bija aktīvs kultūras dzīvē. Gabaliņa mākslas darbi rotā Liepājas pilsētvidi un Šķēdes kāpas, iegremdējot skatītājus viņa izdomātās pasaules un izteiksmes bagātībā.

No 1965. līdz 1969. gadam Gabaliņš mācījās Laidzes Ekonomiskajā tehnikumā, apgūstot skaitļojamo mašīnu mehānikas specialitāti. Tomēr viņa mākslinieciskais talants izpaudās jau šajā laikā, un viņš sevi attīstīja grafiskajā dizainā, uzvarot konkursā par labāko Jaungada karnevāla zāles noformējumu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas Gabaliņš strādāja dažādās jomās, sākot no Rīgas Eksperimentālās skaitļošanas tehnikas rūpnīcas līdz Liepājas Lauksaimniecības mašīnu rūpnīcas mākslinieciskās noformēšanas nodaļai.

Turklāt viņš vadīja dizaina pulciņu Liepājas Jauno tehniķu stacijā, kur piedāvāja jaunajiem talantiem iespēju attīstīt savu radošo potenciālu un iegūt pieredzi mākslas un dizaina jomās. Gabaliņa piedāvātās iespējas un atbalsts daudziem bija ceļš uz mākslas pasaules izpratni un profesionālo izaugsmi.

Avots