Kiš miš

Lietas, ko darīja mūsu mātes padomju laikos, bet ko nedarām tagad mēs. Pārņem nostaļģijas sajūta..

Dienas režīms

Liela uzmanība tika veltīta dienas režīmam. Bērni apmeklēja silīti, bērnudārzu vai skolu. Mamma labi agri gatavoja brokastis vīram un bērniem, gludināja kreklu un bikses vīram. Viss strikti pēc standartiem. Lielāko daļu laika bērni pavadīja mājās, tāpēc vecāki nedrīkstēja „raustīt” bērnus un izjaukt viņu dienas kārtību.

Autiņi nevis pamperi

Tādu vienkārši nebija. Autiņu trūka. Mammas vārīja, ar rokām mazgāja un gludināja tos un atkal izmantoja. Tāpēc mūsdienu māmiņām un pat vecmāmiņām nesaprast, kur ir tās lielās grūtības ar bērniem, tik daudz dažādu palīglīdzekļu ir izgudrots, lai atvieglotu dzīvi. Gan pudeļu sildītāji, gan šūpuļgultiņas, gan daudz kas cits.

Nekāda spēlēšanās ar ēdienu

Mūsdienu vecāki lielu uzmanību pievērš bērna psiholoģiskajai attīstībai. Šodien jebkurš psihologs pateiks, ka bērnam jāļauj radīt nekārtību uz galda. Tādām muļķībām padomju laika māmiņām pietrūka gan laika, gan pārtikas. Pie tam bērns agri sāka apmeklēt bērnu dārzu, bet tur bija jābūt kārtīgam un audzinātam.

Medicīna

Vai nu jāstāsta, ka padomju laika cilvēki pat dzirdējuši par internetu. Ārstējās tolaik pie ārstiem. Padomju medicīna bija pirmajā vietā. Ja pediatrs teica, ka bērns jāpotē, tad jāpotē un nav jāuzdod lieki jautājumi. Ja tev nenozīmēja papildu izmeklējumus, tad tu esi vesels. Bet šodien – tikko kas, mēs meklējam atbildi vispirms Internetā, bet pie ārsta ejam jau ar paša uzstādītu diagnozi.

Droši vien jau ka tās nav visas padomju laika cilvēku atšķirības no mūsdienu sabiedrības. Iespējams, ka tu atceries vēl kaut ko no savas bērnības. Priecāsimies, ja tu padalīsies ar savām bērnības atmiņām komentāros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *