Viņš pastāsta, ka jaunais likumprojekts par to, ka ir ieviešama plaša, obligāta sabiedrības vakcinācija paredz ne tikai mediķu, sociālo darbinieku un pedagogu vakcināciju.
“Likuma grozījumi faktiski paredz arī to, ka būtu jāvakcinējas daudziem citiem – gan pakalpojumu sniedzējiem, gan saņēmējiem, tāpēc, lai tie, kas ir vakcinēti, nodrošinātu epidemioloģiskā ziņā drošu pakalpojumu sniegšanu,” atklāja Keris.
Viņš norāda, ka šāda likumprojekta sagatavošana bija pretrunā gan ar Eiropas parlamentārās asamblejas šī gada janvāra rezolūcijas par Covid-19 vakcinēšanas ētiskajiem, likumiskajiem un praktiskajiem aspektiem, kas paredzēja, ka vakcinācija ir tikai un vienīgi brīvprātīga.
“Šis likumprojekts ir pretrunā ar Starptautiskās Darba organizācijas standartiem un ieteikumiem par darba organizācijas maiņu Covid-19 apstākļos, kas ir iespējama tikai tad, ja pirms tam ir bijis izvērsts pilnvērtīgs sociālais dialogs starp visām iesaistītajām pusēm – šajā gadījumā valdību, darba devējiem un arodbiedrībām. Diemžēl tāds nav bijis,” uzsvēra Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs.
Tāpat Keris norāda, ka ņemot vērā jaunākos zinātniskos datus par atkārtotu inficēšanos ar jauno vīrusa delta variantu, šis likumprojekts ir kļuvis bezjēdzīgs.
“Likumprojekts ir kļuvis bezjēdzīgs tāpēc, ka aizvien vairāk ticamu, nopietnu datu liecina, ka pietiekami daudzi vakcinēti cilvēki slimo ar jauno vīrusa delta variantu. Slimo paši, nodod infekciju tālāk. Līdz ar to apgalvot, ka tie, kas ir vakcinēti, sniegs drošus pakalpojumus, vairs nav nekāda zinātniska pamata,” pauda arodbiedrības priekšsēdētājs.
Video skatāmies zemāk!
VIDEO: