Kiš miš

Likumsargi steigšus brīdina iedzīvotājus – No cilvēku banku kontiem pazūd nauda!

Vakar, 21. februārī, notikums, kas iezīmē jau iepriekš zināmu krāp***as metodi, nonāca Valsts likumsargu redzeslokā. Šajā dienā tika iesniegts formāls paziņojums no kuldīdznieces, kura pret savu gribu kļuvusi par viltus sazvanīšanas upuri. Neticamā intriga sākas ar to, ka krā**ieki, pārņemot bankas darbinieku identitāti, sazinājās ar šo sievieti, veicot smagus pūliņus pārliecināt viņu par vajadzību rīkoties tūlītēji un “glābt” savus finanšu aktīvus.

Krā**ieki izmantoja pazīstamu komunikācijas platformu, “Whatsapp”, lai nosūtītu viltus likumsargu apliecību, radot pārliecinošu iespaidu, ka sieviete tiešām runā ar patiesiem likuma pārstāvjiem. Ar šo izveidoto šķērsli, krā**ieki manipulēja sievieti un pārliecināja viņu, ka viņas bankas kontos notiek nelegālas darbības.

Izrādot līdzjūtību pret sievieti un viņas finansiālo drošību, krā**ieki ierosināja risinājumu – instalēt “Anydesk” aplikāciju, lai nodrošinātu ātru un efektīvu reaģēšanu pret iespējamajiem draudiem. Traģiskais viltojuma piedziņas punkts sasniedza kulmināciju, kad sieviete, piedodot šai “likumsargu procedūrai”, neziņā apstiprināja savus bankas lietotāja datus un PIN kodus. Šīs neapdomīgās darbības rezultātā no viņas darbavietas kontiem tika pārskaitīti ievērojami 150 000 eiro, izraisot nopietnu finansiālu zaudējumu.

Šis notikums atkal atgādina mums par nepieciešamību būt īpaši piesardzīgiem un informētiem par jaunākajām krāp**nas metodēm, lai novērstu šādu nelikumīgu rīcību un aizsargātu savus finanšu aktīvus. Valsts likumsargi uzsver, ka ir būtiski nekavējoties ziņot par aizdomīgām situācijām, lai ātri varētu reaģēt un novērst šāda veida noziedzību.

No sievietes privātā bankas konta tika izvilkta gandrīz 2000 eiro, veicot nesaudzīgu uzbrukumu viņas finanšu drošībai. Šajā negadījumā krā***eki, rīkojoties ar izsmalcinātu manipulāciju un kas, izraisīja nopietnus zaudējumus. Viņi sākotnēji uzrunāja sievieti, jautājot, vai viņai ir mājās skaidra mājās. Sieviete, neaizdomājoties par iespējamajiem riskiem, atbildēja apstiprinoši, ieliekot sevi tālākās krā***nas ķēdē.

Krā***eki turpināja savu manipulāciju, pārliecinot sievieti, ka viņas skaidrā nauda būs drošībā tikai tad, ja viņa to nekavējoties nosūtīs viņiem. Sieviete, iekļauta šajā ļaun***tīgajā shēmā, izdarīja kļūdu, nosūtot ievērojamu summu – 10 000 eiro. Šis naudas pārsūtījums tika veikts Kuldīgas pakomātā, padarot situāciju vēl sarežģītāku.

Valsts likumsargi ir sākusi krimin***rocesu, cenšoties noskaidrot notikušā apstākļus un atbildēt par šo krāp***cisko uzbrukumu. Tomēr būtiski ir pievērst uzmanību preventīviem pasākumiem, lai izvairītos no līdzīgām situācijām nākotnē.

Valsts likumsargi aicina sabiedrību būt ļoti piesardzīgai, neievadot personīgos datus apšaubāmās vietnēs un pārbaudot maksājumus, kuros nav pilnībā pārliecināti. Tajā pašā laikā tiek atgādināts, ka neviens oficiāls pārstāvis – vai nu tas būtu no likumsargiem vai bankas – nekad nezvanīs, lai pieprasītu jūsu bankas datus vai prasītu uzinstalēt programmatūru uz datora vai mobilās ierīces. Šādos gadījumos saņemot aizdomīgus zvanus, ieteicams pārtraukt sarunu un nekavējoties informēt likumsargus.

Turklāt ir svarīgi dalīties ar šo informāciju arī savā tuvinieku lokā, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, lai kopīgi stiprinātu izpratni par digitālo drošību un novērstu šādas krā***nas situācijas.

Avots