Kiš miš

Ļoti nepatīkama ziņa arī Latvijai: Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs nāk klajā ar steidzamu paziņojumu!

Saskaņā ar Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra datiem, tropu drudzis katru gadu izraisa aptuveni 21 000 nāves gadījumu visā pasaulē. Kā ziņo britu mediji, pieaugošais ziņoto gadījumu skaits dažādās Eiropas valstīs rada bažas par tā pārnešanu.

Denges drudzis, ko dēvē arī par tropu drudža vīrusa infekciju, ir lipīga akūta slimība, ko izraisa vīrusu patogēns. Šīs slimības pārnešana notiek caur Aedes odu mātīšu kodumu.

Pasaules Veselības organizācija brīdina, ka, lai gan vīruss daudziem cilvēkiem var izraisīt asimptomātisku vai vieglu slimību, tas var arī būt letāls. Šī slimība parasti izpaužas tropu reģionos; tomēr klimata pārmaiņu rezultātā tās izplatība ir izplatījusies arī Eiropā.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Nacionālo veselības dienestu patogēns nav identificēts Britu salās, bet ir dokumentēts dažādās Eiropas valstīs, tostarp Horvātijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Portugālē.

Farmaceits un ķīmiķis Abass Kanani apgalvo, ka pastāv minējumi par iespējamo korelāciju starp klimata pārmaiņām, īpaši pieaugošo temperatūru un nokrišņiem, kā arī globālās tirdzniecības un tūrisma uzplaukumu, kā arī tādu faktoru saplūšanas rašanos, kas potenciāli varētu izraisīt tropu drudža uzliesmojumus visā pasaulē, dažādos Eiropas reģionos.

Katru gadu šī infekcija skar aptuveni 50–100 miljonus cilvēku visā pasaulē. Sākotnēji tropu drudža epidēmija 1970. gadā tika ierobežota tikai deviņās valstīs, un tā izraisīja ievērojamu izplatību, šobrīd aptverot vairāk nekā 100 valstis un paplašinot tās sasniedzamību iepriekš neskartos reģionos.

Avots