Lai ko arī neteiktu skeptiķi, šajā pasaulē vēl ir daudz nezināma un neizprotama. Šis mīklainais gadījums ir tam pierādījums. Notika viss tālajā 1897. gadā ASV. Zēns no Grīnbraijeras apgabala Rietumvirdžīnijas štatā atrada Zonu Histeri nokritušu pašas mājās. Viņas vīrs strādāja par ogļraci netālu no pilsētas un bija nosūtījis zēnu kā kurjeru uz mājām, lai pajautātu sievai, ko nopirkt tirgū pa ceļam uz māju.
Kad zēns atrada sievietes ķermeni, viņš to nekavējoties pastāstīja savai mātei un tā izsauca ārstu. Kamēr ārsts tika līdz mājai, Erasmus jau bija sievu apmazgājis un uzvilcis sievai bēru kleitu ar augstu apkakli un tumšu plīvuru.
Satriektais vīrs bija ļoti nervozs un agresīvs. Viņš neļāva ārstam apskatīt mirušās galvu un kaklu. Apskatījis pārējo ķermeni un neatradis neko aizdomīgu, ārsts kā nāves cēloni ierakstīja – kritiens no ģīboņa, bet vēlāk nomainīja uz ” sieviešu kaiti”.
Nākamajā dienā Zonas ķermeni pārveda uz viņas vecāku māju. Bēru ceremonijas laikā daudzi viesi ievēroja, ka Erasmus uzvedas dīvaini. Likās, ka viņam mieru nedod mirušās sievas galva un kakls. Viņš pat aplika sievai ap kaklu neglītu šalli, paskaidrojot, ka tā bijusi viņas mīļākā lieta. Vēl viņš zem sievas galvas palika daudz spilventiņu, lai tā ” dusētu mierā.”
Paziņas šādu uzvedību norakstīja uz pārdzīvojumu rēķina. Laulātie bija precēti tikai trīs mēnešus. Bet Zonas mātei radās aizdomas.
Vērojot znota uzvedību, sieviete arvien vairāk pārliecinājās, ka viņam ir sakars ar meitas nāvi, bet sievietei nebija nekādu pierādījumu. Mirušās māte lūdza dievu, lai palīdz rast atbildi. Beidzot, mēnesi pēc bērēm, mātei sapnī parādījās meitas spoks. Vairākas naktis pēc kārtas meitenes spoks stāstīja, kā vīrs viņu nogalinājis.
Zonas spoks pastāstīja, ka tajā dienā Erasmus atnācis no darba un pārskaities, ka sieva neko nav sagatavojusi vakariņām. Viņš sievu žņaudzis un divās vietās salauzis kaklu. Sieviete pastāstīja vietējam prokuroram šo stāstu. Bet viņš bija skeptiski noskaņots un sieviete izlēma parunāt ar ārstu.
Tad sieviete uzzināja, ka Erasmus nav ļāvis ārstam apskatīt mirušās sievas kaklu. Ar ārsta liecību bija pietiekoši, lai prokurors atjaunotu lietu. Ekshumācijas rezultāti pilnībā apliecināja visu, ko spoks bija stāstījis sapnī.
Erasmusam piesprieda mūža ieslodzījumu. Kaut gan izmeklēšana nevarēja vadīties pēc spoka liecībām un ņēma vērā tikai dzīvo liecības, tomēr šis ir vienīgais gadījums, kad tieši ”spoka liecība” bija par iemeslu lietas atjaunošanai.