Latviju, īpaši Dobeles novadu, skārušās postošās vētras sekas daudzus cilvēkus ir likušas nemierinātas un izmisušas. Neskatoties uz to, ir svarīgi atzīmēt, ka šādas nelaimes nav neizbēgamas. Ņemot vērā nesenās briesmas, ir publicēta laika prognoze nedēļas beigām un nākamajai nedēļai. Ir ļoti svarīgi rūpīgāk izpētīt šo prognozi, lai labāk izprastu gaidāmos laikapstākļus turpmākajās dienās.
Laikapstākļi bieži mainās, vētras, tveice un neparedzami apstākļi notiek gandrīz katru dienu. Šķiet, ka šis modelis turpināsies arī turpmākajās dienās, padarot laikapstākļus visai nepastāvīgus. Ņemot to vērā, cilvēki var veikt tikai preventīvus pasākumus, lai sagatavotos gaidāmajam. Tāpēc ieteicams sekot līdzi laika prognozēm tuvākajām dienām.
Pamatojoties uz jaunākajām laika prognozēm, gaidāmajās dienās Latvijā būs jūtama temperatūras paaugstināšanās. Faktiski līdz nākamajai nedēļai tas var pat pārsniegt +30 grādus pēc Celsija. Neskatoties uz to, temperatūras paaugstināšanās rada dažas negatīvas sekas un var radīt potenciālus riskus.
Tomēr ir skaidrs, ka situācija nebūs tik nopietna, kā tas bija šīs nedēļas laikā. Gaidāms, ka tuvākajās dienās dažādos reģionos būs spēcīgas lietusgāzes, lai gan tās būs īslaicīgas. Atsevišķos apgabalos var būt arī pērkons un zibens.
Nakts stundās atsevišķos reģionos iespējama miglas veidošanās. Ceturtdien Kurzemē pūtīs mēreni stiprs dienvidu un dienvidrietumu vējš, lai gan vējš kopumā būs mierīgs. Gaisa temperatūra naktīs svārstās no +8 līdz +14 grādiem, savukārt pēcpusdienā temperatūra daudzviet var pakāpties līdz +20 grādiem.
Saskaņā ar “Global Forecast System” datiem, sākot ar otrdienu, 15.augustu, Latvijā temperatūra sasniegs līdz 30 grādiem pēc Celsija. Sagaidāms, ka līdz nedēļas vidum gaisa temperatūra potenciāli varētu pakāpties līdz +33 grādiem. Turklāt tiek prognozēts, ka noteiktās vietās varētu notikt pērkona negaiss.
Saskaņā ar “Global Forecast System” apkopoto statistiku, visticamāk, augusta vidū Latviju varētu sagaidīt vasaras sezonas bargākais karstuma vilnis. Tomēr pašreizējās prognozes ir apšaubāmas un pretrunīgas.
Izmantojot datormodeli, Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas globālā prognožu sistēma izmanto aprēķinus ik pēc sešām stundām, lai prognozētu laika apstākļus visā pasaulē.
Rakstu sagatavoja Verners Amoliņš @ tikaite.eu