Kiš miš

NEGAIDĪTI! Ukrainas mediji publiskojuši ļoti interesantu informāciju saistībā ar Donu un Eirovīziju!

Izrādot ne tikai mūzikas talantu, bet arī lielu sirdi, mākslinieks Dons nedaudz pirms Eirovīzijas 2024. gada šova atklāšanas ceremonijas pieņēma īpašu lēmumu – adoptēt suni no Harkovas. Šīs uzņemšanas brīdī viņš arī nešaubīgi paziņoja, ka sunim piešķir pajumti un mīlestību. Dons, uzturoties Zviedrijā konkursa laikā, ar gandarījumu dalījās, ka viņa mīlulim ir droša mājvieta pie savas māmiņas, kamēr viņš uzņemas izšķirošo lomu Eirovīzijā.

Dons ne tikai piešķīra mājvietu savam četrkājainajam draugam, bet arī nosauca viņu par Romiju. Šis vārds iemieso saikni ar mākslinieka latviešu un slāvu saknēm un vienlaikus atspoguļo mīlestību un cieņu pret Ukrainu, no kurienes Romijs tika adoptēts. Ar siltu sirdi Dons stāsta, ka viņa mamma katru dienu rūpējas par suni un pavada laiku kopā ar viņu, tādējādi radot mieru un mīlestības sajūtu šim četrkājainajam draugam.

Šī saikne ar Romiju ne tikai padara dziedātāju laimīgu, bet arī atklāj viņa patieso cilvēcisko būtību – uzmanīgu un mīlošu pret dzīvniekiem un cieši saistītu ar saviem sakņu un vērtību sistēmu.

“Mana mamma ir tik aizņemta ar suni, un tas mani ļoti iepriecina. Katru dienu viņa dodas pastaigās ar Romiju. Tas ir tik skaists redzēt, kā viņi divi ir kļuvuši par neatsveramu pāri,” teica Dons ar sirsnīgu smaidu sejā. “Romija tagad dzīvo kopā ar mammu, un tas padara mūs visus tik laimīgus un pilnīgus.”

Eirovīzija nav tikai mūzikas konkursa pasākums, bet gan vēsturisks notikums, kas aizsākās 1956. gadā pēc Šveices televīzijas vadītāja Marcela Bezençona ierosinājuma. Viņš izvirzīja ideju par televīzijas izklaides programmu, kas vienotu Eiropas valstis caur mūziku, veicinot miera un sapratnes ideju šajā sarežģītajā laikā.

Eirovīzijas mērķis bija radīt platformu, kurā mūziķi no visām Eiropas valstīm varētu dalīties ar savu mākslu un kultūru, tādējādi veidojot starptautisku sapratni un draudzību. Šis pasākums ir kļuvis par simbolu Eiropas vienotībai un mūzikas spējai savienot cilvēkus, pārvarot valstu robežas un kultūras barjeras.

Eirovīzijas konkursa sākotnējais nosaukums bija “Grand Prix Eurovision de la Chanson Européenne”, un tas pirmo reizi notika 1956. gada maijā Lugano, Šveicē. Šajā sākotnējajā konkursā piedalījās tikai septiņas valstis, un uzvarētājs tika izraudzīts, kombinējot gan starptautiskas žūrijas vērtējumu, gan tautas balsojumu.

No tā laika Eirovīzija ir augusi un attīstījusies, kļūstot par vienu no pasaules populārākajiem un ilgstošākajiem televīzijas mūzikas konkursiem. Tas ir kļuvis par iemīļotu notikumu ne tikai Eiropā, bet arī citur pasaulē, pievilinot dalību no daudzām valstīm, gan no Eiropas, gan ārpus tās.

Avots