Emīlijai Pankhurstai (20) (Emily Pankhurst) bija uzpūties vēders, taču viņa domāja, ka tas ir stresa dēļ. Tomēr pēc tam, kad meitenei parādījās izsitumi un viņa neskaidri izrunāja vārdus, Emīliju nogādāja slimnīcā. Ārsti sacīja, ka viņai ir asins saindēšanās toksiskā šoka sindroma dēļ. Viņa atradās intensīvās terapijas nodaļā 3 dienas un bija zaudējusi spēju staigāt.
Izrādās, ka studente bija aizmirsusi izņemt tamponu 9 (!) dienas. Kad viņa beidzot no tampona atbrīvojās, tas esot bijis pilnīgi melns. Dažas stundas pēc tam viņa noģība, sāka šļupstēt un viņas seja bija plankumaina, tāpēc mammas izsauca ātro palīdzību. Meitenei bija toksiskā sindroma šoks – dzīvībai bīstama infekcija, ko var iegūt, lietojot tamponu. Ārsti triju dienā laikā viņai deva 12 dažādas antibiotikas, tādejādi izglābjot meitenes dzīvību, taču viņa vēl aizvien nespēj veikt garākus ceļa gabalus staigājot. Emīlija tika barota caur cauruli, un viņā tika ievietots katetrs.
Emīlija studē kriminoloģiju. Viņai bija eksāmenu laiks, tāpēc viņa aizmirsa par ielikto tamponu, un ielika citu. Pāris dienas vēlāk studente jutās slikti, pat bija pie ārsta, taču nekādi veselības traucējumi netika atrasti. Viņai kļuva arvien sliktā un sliktāk, līdz kādā mazgāšanās reizē meitene atrada savu sliktās pašsajūtas cēloni. Viņa sacīja, ka jutusies pretīgi, taču nodomājusi, ja reiz tampons ir ārā, tad arī viņas pašsajūta uzlabosies.
Emīlija uzskata, ka tikai pateicoties mammai ir dzīva, jo viņa bija tā, kas lika iet pie dakteriem un meklēt cēloni tik sliktam veselības stāvoklim. Atveseļošanās periodā viņai palīdz draugs, kurš ir gatavs meitenei aiznest, kur vien vajadzīgs.
Vienīgais iemesls, kāpēc Emīlija dalās savā rūgtajā pieredzē, ir citu meiteņu/sieviešu brīdināšana par toksiskā šoka sindromu. Viņa nekad vairs nelietošot tamponus, kuri spēj radīt tādas briesmas. Tomēr pati atzīst, ka asins saindēšanās šādos gadījumos, ir sastopama reti.
Toksiskā šoka sindroms ir reta, bet dzīvībai bīstama baktēriju infekcija. To izraisa baktērijas, kas parasti dzīvo uz ādas, degunā vai mutē. Taču tās var iekļūt organisma asinsritē, izdalot indīgas vielas. Toksīni bojā audus, ādu, iekšējos orgānus un traucē dzīvībai svarīgās funkcijas. Saslimšana norit ļoti strauji – parādās augsta temperatūra, caureja, galvassāpes, sāpes muskuļos, ģībonis, izsitumi. Ārsta palīdzība ir jāmeklē nekavējoties!