Kiš miš

Sibīrijas anticiklons ir tuvu. Par laikapstākļiem nākamajām trim dienām sinoptiķi ir ziņojuši

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozi atkušņa un nokrišņu iestāšanās izraisīs izteiktu ūdens līmeņa paaugstināšanos un tam sekojošus applūšanu upēs, kas atrodas valsts rietumu un centrālajos rajonos pirmajā pusgadā. gaidāmā nedēļa.

Būtiskākais ūdens līmeņa kāpums tiek prognozēts 23.-24.janvārī.

Paredzams, ka valsts rietumu un centrālajos rajonos upēs būs 0,5-1,5 metru kāpums, atsevišķos rajonos pat 2,5 metru kāpums. Latgales un Ziemeļvidzemes upēs prognozētais ūdens līmeņa paaugstināšanās būs salīdzinoši minimāls.

Neliela atkušņa gadījumā valsts austrumu reģionā būtisks upju ūdens līmeņa paaugstinājums nav gaidāms. Hidrologi paredz, ka upēs, kas atrodas Latvijas rietumu un centrālajos rajonos, ūdens paaugstināšanās izraisīs ledus pārvietošanos un pēc tam ledus sastrēgumu veidošanos.

Ūdens līmeņa paaugstināšanās izraisīs palieņu un zemu reģionu applūšanu. Daudzās vietās ūdens līmenis var pārsniegt slieksni, kas saistīts ar dzelteno brīdinājumu, un dažos apgabalos ledus sastrēgumu dēļ ir iespējams vēl paaugstināts līmenis.

Ievērojamā daļā upju šoziem bija ilgstošas ​​krāces un izveidojās šķēršļi, kas apgrūtinās ūdens cirkulāciju atkušņa laikā, kad pastiprināsies notece. Vidējais ledus biezums upēs ir no 7 līdz 17 centimetriem.

Ogres upes lejasposmos pie dzelzceļa tilta un Daugavā, netālu no Daugavpils, zem ledus tika atklāts stiklveida materiāla slānis aptuveni viena metra biezumā.

Avots