1.Gāzēts dzēriens un osteoporoze
Daudzi gāzētie dzērieni satur kofeīnu un fosforskābi, kas saskaņā ar vairākiem pētījumiem traucē kalcija uzsūkšanos.
Citā pētījumā konstatēts, ka regulāra salda dzēriena lietošana izraisa ievērojamu gūžas kaulu blīvuma samazināšanos. Proti, sievietes visvairāk ir pakļautas kaulu masas zudumam.
Citā pētījumā konstatēts, ka 330 mg kofeīna lietošana dienā (kas ir aptuveni vienāda ar četrām kafijas tasītēm) noved pie kaulu masas zuduma. Kā arī tiek uzskatīts, ka kofeīns traucē kalcija uzsūkšanos un izraisa kalcija zudumu ar urīnu.
Citiem vārdiem sakot, gāzētie dzērieni burtiski izskalo kalciju no kauliem. Tādēļ tas ir kategoriski aizliegts lietot cilvēkiem, kuri cieš no osteoporozes, Krona slimības un cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem.
2.Kaitējums aknām
Ja jūs domājat, ka ciroze ir kaut kas, kas notiek tikai ar alkoholiķiem, jūs kļūdāties. Pārmērīgs sodas patēriņš arī var izraisīt šo bīstamo slimību.
3.Liekais svars
Bezalkoholiskie sodas dzērieni, ir viens no populārākajiem produktiem, kas izraisa aptaukošanos. Puslitra gāzēta dzēriena pudelē ir līdz 9 ēdamkarotēm cukura, kas turklāt ir daudz bīstamāks par parasto “mājas” cukuru, jo oglekļa dioksīda ietekmē tas uzreiz uzsūcas asinīs.
Un, ja jūs domājat, ka ”diētiskā coca-cola” ir izeja no situācijas, jūs ļoti kļūdāties. “Diētiskie” saldie dzērieni organismam nodara daudz lielāku kaitējumu. Lai gan tie patiešām nesatur cukuru, tie ir pildīti ar mākslīgiem saldinātājiem, kas var izraisīt virkni hormonālo nelīdzsvarotību un izraisīt aptaukošanos.
4.Zobu bojāšanās
Saldie dzērieni bojā zobu emalju. Papildus augstajam cukura saturam šie dzērieni ir arī ļoti skābi.
5.Nieru slimība
Kā jau bija minēts iepriekš, fosforskābe izvada kalciju no kauliem, tas daļēji izdalās ar urīnu, bet daļēji aizturas arī nierēs. Tāpēc gāzēto dzērienu lietošana ir veids, kā iegūt nierakmeņus.
Neaizraujieties ar gāzētiem dzērieniem, ja jūsu veselība jums ir dārga. Tāpat eksperti iesaka dzert glāzi piena, kas papildinās kalcija zudumu.