Kiš miš

Stīvena Hokinga piemērs kā izaicinājums attīstīt enerģisku domāšanu

Kā otro uzdevumu piedāvājam nezināma mākslinieka (varbūt pavisam jauna) radītu Jaungada problēmu. Podā ir koks, sniegavīrs un zvaigzne. Vai spēsi savā prātā izskaitļot, kāda vērtība jāievada jautājuma zīmes vietā?

Un visbeidzot mīkla par Ziemassvētku vecīti, kurš kaut kur steidzas. Droši vien steidzās piegādāt dāvanas visiem, kas to pelnījuši. Tie, kuriem ir matemātisks domāšanas veids, iespējams, ātri atrisinās arī šo piemēru. Bet cik cilvēku spēs atrast pareizo atbildi?

Uzdevumu atbildes

1.Tie, kuri bija īpaši uzmanīgi matemātikas stundās, droši vien atcerēsies, ka vispirms ir jāveic iekavās norādītās darbības. Tāpēc pirmā lieta, ko mēs atklājam, ir, ka 5 – 4 + 1 = 2. Un tad 18/3 * 2 = 6 * 2 = 12.

2.No pirmā piemēra kļūst skaidrs, ka zaļais meža skaistums aizstāj skaitli 18/3 = 6. Tad no otrā piemēra mēs atklājam, ka dzeltenā zvaigzne ir (16 – 6) / 2 = 5. Un trešais piemērs ļauj mums tikt galā ar sniegavīru: 14 – 6 – 5 = 3.
Tāpēc pēdējais piemērs izskatās šādi: 5 + 6 + 3 * 5 – 5. Vispirms mēs reizinām, un tikai pēc tam veicam atņemšanu un saskaitīšanu. Tāpēc 11 + 15 – 5 = 21.

3.Kas attiecas uz pēdējo uzdevumu, no pirmā piemēra mēs atklājam, ka aiz Ziemassvētku vecīša ir paslēpts skaitlis 18/3 = 6. Tad Ziemassvētku vecītis uz ziemeļbrieža ir vienāds ar (22 – 6) / 2 = 8. Un tāpēc pats maisiņš ar dāvanām aizstāj 18 – 8 – 6 = 4. Briedis ir vienāds ar 8 – 6 = 2. Tad pēdējais piemērs izskatās šādi: 8 + 4 + 2 + 4 = 18.

Šķiet, ka esi visu pareizi izrēķinājām? Vai varbūt mēs kaut kur kļūdījāmies? Raksti savu viedokli komentāros, lai kopā mēs tiktu līdz patiesībai.

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *