Kiš miš

Tas ir ļoti sāpīgs trieciens mums visiem! Diemžēl, bet mūžībā devies viens no Latvijas izcilākajiem māksliniekiem

Viens no izcilākajiem māksliniekiem mūsu valsts kultūras vēsturē ir aizgājis mūžībā un tas ir ļoti skumji. Šī negaidītā zaudējuma sajūta ir ļoti nepatīkams daudziem. Viņa atstātais mantojums un ieguldījums paliks kā neatņemama daļa mūsu kultūras mantojumā.

Mīļotā cilvēka aiziešana ir kā neaptverams notikums, kas ietekmē daudzus dzīves aspektus. Skumjas un sāpes pēc zaudējuma var izpausties kā “bezgala skumjas”. Šis emocionālais stāvoklis ieskauj sērojošo cilvēku pat ilgu laiku pēc zaudējuma.

Satriekti un pārsteigti no notikušā, daudzi no mums jūtas neziņā, kā rīkoties vai kā reaģēt. Kā mēs neļaujam sērgai pārņemt pilnībā mūsu būtību? Pirmais solis ir atzīt, ka nepieciešam atbalstu, un saprast, ka neesat vienīgais, kas piedzīvo šo sāpes.

Stājoties pretī dzīves sarežģītajiem brīžiem, ir būtiski atcerēties, ka esat daļa no plašāka kopienas un ka jums nav jācīnās vienatnē. Dalieties savās emocijās un sajūtās ar tiem, kuriem jūs uzticaties un kuri jums ir svarīgi. Bieži cilvēki, kas piedzīvo traģiskus notikumus, neapzinās, cik ļoti viņiem ir nepieciešams atbalsts, un pārvērtē savas spējas tikt galā ar situāciju, uzskatot, ka var tikt galā paši.

Tomēr šāda pašnovērtēšana bieži ir emocionālās traumas rezultāts, kas var izkropļot reālo situācijas izpratni.

Nesen mums nācās pēdējo reizi atvadīties no viena no mūsu iecienītākajiem māksliniekiem, Raimonda Gabaliņa, kurš ir devies mūžībā (07.05.1949. – 02.05.2024.).

Raimonds Gabaliņš bija izcils mākslinieks, kurš sevi apliecināja daudzās vizuālās mākslas jomās, dizainā un mūzikā. Viņš savu talantu attīstīja gan pašmācības ceļā, gan sadarbojoties ar citiem profesionāļiem savā jomā.

Gabaliņš tika atzīts gan kā gleznotājs, gan kā tēlnieks, gan arī kā dizainers un arhitekts, papildus tam viņš bija pazīstams kā džeza un estrādes mūziķis. Viņa radošums un interese par mākslu izpaužas dažādos veidos, sniedzot bagātīgu ieguldījumu mūsu kultūras mantojumā.

Turklāt viņš bija Liepājas mākslinieku biedrības vadītājs, organizējot plenērus un veicinot mākslinieku kopību un radošo attīstību. Gabaliņa plašais darbības spektrs un atvērta pieeja mākslai padarīja viņu par būtisku personību Latvijas kultūras dzīvē.

Gabaliņa mākslinieciskais ieguldījums var tikt novērots gan Liepājas pilsētas centrā, gan Šķēdes kāpās. Viņam bija īpaša talanta spēja pārvarēt dažādu mākslas jomu robežas, radot jaunas idejas un inovācijas, kas atspoguļojas viņa darbos.

Raimonds Gabaliņš sāka savu māksliniecisko ceļu jau agrā jaunībā. No 1965. līdz 1969. gadam viņš pabeidza izglītību bij. Šajā periodā viņš izpaudās ar izcilām mākslinieciskām spējām un grafiskā dizaina prasmēm.

Pēc tehnikuma absolvēšanas Gabaliņš strādāja dažādos uzņēmumos, tostarp Rīgas Eksperimentālajā skaitļošanas tehnikas rūpnīcā un Liepājas Lauksaimniecības mašīnu rūpnīcā, kur viņš veica darbu kā mākslinieks un dizaineris.

Šajā sāpīgajā brīdī mēs paužam visdziļāko līdzjūtību Gabaliņa tuviniekiem.

Avots