Kiš miš

Bils Geitss: Pasaulē ir sācies jauns laikmets; Lūk par ko viņš runā!

Bilss Geits ir Microsoft korporācijas līdzdibinātājs un karjeras laikā bija tās valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors un galvenais programmatūras arhitekts.

Bills Geitss ir viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem. Kā arī Bills Geitss ir aktīvs ziedotājs.

Viņš ir ziedojis lielas naudas summas dažādām labdarības organizācijām un zinātniskās pētniecības programmām, izmantojot Bila un Melindas Geitsu fondu, kas ir viena no pasaulē lielākajām privātajām labdarības organizācijām.

Pirmā reize bijusi 1980. gadā, kad Geitss tika iepazīstināts ar grafiskās lietotāja saskarnes priekšrocībām. GUI mainīja veidu, kā cilvēki darbojās ar datoriem, jo vairs nevajadzēja ievadīt rakstiskas komandas, datoru varēja vadīt, klikšķinot uz ikonām.

2013. gadā pēc Bloomberg datiem Geitss atkal kļuva par pasaules bagātāko cilvēku ar 72,7 miljardiem dolāru. Taču Geitss pirms kāda laika nāca klajā ar pārsteidzošu ziņu.

Viņš uzskata, ka drīz gaidāms pavisam jauns laikmets.

Geitss paziņojis, ka drīz pār pasauli valdīs mākslīgais intelekts. Mākslīgā intelekta attīstībai ir ārkārtīgi liela nozīme – tas mainīs veidu, kā cilvēki strādā, mācās, ceļo, saņem veselības aprūpi un sazinās savā starpā. Tas ir saskaņā ar Bila Geitsa emuāru.

Geitss stāsta, ka atklāsmi piedzīvojis pērn, kad viņam tika parādītas kompānijas “OpenAI” izveidotās mākslīgā intelekta programmas “ChatGPT” iespējas. Pēc īsas apmācības programma varēja nokārtot bioloģijas eksāmenu gandrīz bez kļūdām.

Tad šie autori lūguši mākslīgā intelekta programmu atbildēt uz ļoti vienkāršu, bet sarežģītu jautājumu: “Ko jūs teiktu tēvam, kuram ir slims bērns?”

Bija pārsteidzoša pieredze redzēt, kā mākslīgais intelekts raksta pārdomātu atbildi, kas bija labāka par to, ko varēja sniegt lielākā daļa cilvēku.

Geitss atzīst, ka AI attīstības straujais temps rada arī risku, jo, tāpat kā vairums izgudrojumu, to var izmantot gan labvēlīgiem, gan nelietīgiem mērķiem.

Vai varētu būt, ka kādu dienu mēs zaudēsim kontroli pār mākslīgo intelektu? Ja mašīnas izlemtu, ka cilvēki ir draudi vai ka mūsu intereses atšķiras no viņu interesēm, vai tad tās pārstātu par mums rūpēties? Šie ir jautājumi, ko uzdod Geitss.