Kiš miš

Gulašs kā PSRS laikos. Neaprakstāma garša. Mērce ar gaļu pēc tās pašas receptes.

Gulašs sākotnēji parādījās ungāru kultūrā. Gani to gatavoja, kad devās izvest laukā savus lopus, tālu no mājām. Viņi ņēma līdzi kaltētus gaļas gabalus, kurus vārīja lielos katlos.

Nosaukums gulašs ir izveidojies no diviem ungāru vārdiem, kas nozīmē gans un gaļa.

Vēlāk gulašs ieguva vispārēju popularitāti gandrīz visās Eiropas tautās. Īpaši profesionāli to sāka gatavot padomju ēdnīcās. Daudzi joprojām atceras, cik garšīgs gulašs bija skolās un bērnudārzos.

Mēģināsim pagatavot gulašu pēc PSRS receptes.

Sastāvdaļas gulašam:

liellopu gaļa – 750 g;
sviests – 30 g;
sīpoli – 1,5 gab .;
sāls – 1,5 tējk;
burkāni – ½ gab .;
ūdens – 1400 ml;
augu eļļa – 25 ml;
kartupeļi – 6 gab .;
cukurs – ½ tējk;
milti – 1,5 ēd.k. l.;
malti melnie pipari – ¼ tējk;
lauru lapa – 2 gab .;
tomātu pasta – ēd.k. l.


Gulaša gatavošana:

Gaļu vajadzētu sagriezt lielos gabalos un apcept uz pannas augu eļļā. Uz vidējas uguns pagaidiet, līdz no liellopa gaļas izdalās viss mitrums.

Sīpolu sagriež mazos kubiņos un apcep kopā ar liellopa gaļu, līdz tas ir mīksts. Burkānus sasmalcina uz rupjās rīves, pievieno gaļai un sīpoliem un samaisa.

Viegli apceptos dārzeņus un gaļu apvienojiet ar tomātu pastu un samaisiet. Pannā ar šo maisījumu ielej 750 ml silta ūdens.

Gaļas maisījumam pievieno cukuru, karoti sāls un maltus melnos piparus. Pievieno lauru lapas, pārklāj ar vāku un uz lēnas uguns sautē stundu.

Šajā laikā jums ir nepieciešams nomizot kartupeļus un sagriezt tos mazās šķēlēs. Vāra kartupeļus 600 ml ūdenī, līdz tie ir mīksti. Miltus sajauc ar 50 ml ūdens, ielej gulašā un samaisa.

Ļaujiet gulašam vārīties zem vāka vēl pusstundu. Tad no kartupeļiem izlej buljonu – 100 ml. Kartupeļus pārvērš biezenī, pievieno sviestu un buljonu, labi samaisa un pievieno sāli.

Tā var iegūt sulīgu gulašu kopā ar vienmēr aktuālo piedevu – kartupeļu biezeni. Turklāt gulašs lieliski sader ar makaroniem un graudaugiem.

Labu apetīti!