Kiš miš

Meteorolgs no Latvijas brīdina par ko savādu debesīs: ”Tas no sākuma var nobiedēt, bet pēc tam tas liekas skaisti”

Meteorolgs no Latvijas brīdina par ko savādu debesīs, kas ir novērojams tepat pie mums Latvijā. Viņš stāsta, ka no sākuma var nobiedēt, bet pēc tam tas liekas skaisti. 

Meteoroloģija ietver atmosfēras zinātnisko izpēti, tostarp tās sastāvu, īpašības un dažādas tajā notiekošās fizikālās parādības. Pašreizējā atmosfēras stāvokļa novērtēšanai tiek izmantotas meteoroloģisko novērojumu stacijas, meteoroloģiskie pavadoņi, kā arī lidmašīnās un kuģos uzstādītie automatizētie instrumenti.

Latvijā plaši atzītais jaunākais meteorologs (16 gadu vecumā) Martins Bergšteins “X” mājaslapā ziņojis, ka drīzumā Latvijas debesīs būs novērojama neparasta parādība.

“Magnētiskā lauka dati jau kādu laiku ir diezgan saskanīgi ar ziemeļblāzmas attīstību. Latvijas austrumos jau daudzviet var redzēt ziemeļblāzmu. Jāseko līdzi datiem, bet tuvākajā laikā iesaku jums lai paskatītos uz ziemeļu debesīm, jūs varētu redzēt ziemeļblāzmu,” teikts vietnē “X”.

Zemes magnētiskā lauka ietekmē elektriski lādētas daļiņas tiek vilktas uz Zemes poliem, kā rezultātā ziemeļblāzma tiek novērota pārsvarā polu tuvumā gan ziemeļu, gan dienvidu puslodē.

Punkts, kurā ziemeļblāzma vairs nav redzama, ir aptuveni 80–74° platuma grādos dienas gaišajā stundā un 70-67° platuma grādos naktī. Parasti ziemeļblāzma netiek novērota tālāk par 67° platuma grādiem. Tomēr paaugstinātas saules aktivitātes periodos ziemeļblāzmu ir iespējams novērot pat līdz 50 grādu platuma grādiem, piemēram, Centrāleiropā.